اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

قابل توجه نمایندگان محترم استانها و شهرستانهای خراسان رضوی

با سپاس به درگاه ایزد منان و درود و صلوات بر محمد و خاندان پاکش و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امیرمومنان حضرت علی علیه السلام به محضر شما همکاران ارجمند 
همانطور که مکرر در سایت و تلگرام و جلسات حضوری کشوری تاکید نمودیم ، با توجه به اینکه مخابرات کما فی السابق از اجرای مصوبه مجلس و بخشنامه وزارت کار استنکاف می ورزد ، مبتنی بر قانون بایستی از شرکت خاطی در ادارات کار شکایت بعمل آید که این موضوع در خراسان رضوی از نیمه دوم سال ۹۵ بعد از صدور بخشنامه وزارت کار بدون فرصت سوزی انجام پذیرفت و همه همکاران خراسان رضوی به پیشنهادها و راهنمایی های کارشناسی شده ی کانون توجه نموده و بعد از طرح دعوی در هیاتهای تشخیص موفق به دریافت آرای انعقاد قرارداد دائم گردیدند که قبلا آرای قطعی را به استحضارتان رساندیم و توصیه نمودیم که دیگر استانها نیز از این آب جاری (بخشنامه ۱۴۱۷۲۸) استفاده مکفی را ببرند چرا که مخابرات علیرغم مذاکرات فراوان در گذشته و حال ، حاضر به انعقاد قرارداد دائمی نشده و از قانون تمرد نموده و می نماید . خوشبختانه بعد از صدور دادنامه های فراوان در خراسان رضوی مبحث قرارداد دائم در رای توسط اجرای احکام دادگستری (نمونه شهرستان تربت حیدریه) اجرایی گردید و آرای صادره جهت اجرا به مخابرات ابلاغ و در  صورت عدم انعقاد قرارداد دائم با کارگران ، تذکر جدی باب برخورد وفق مقررات ، مکتوب و ارسال گردید که برای نمونه چند مورد جهت استناد به محضرتان ارائه می گردد . لذا توصیه موکد می نماییم همکاران ، این روند مطرح شده را عملی نمایند چرا که بهترین گزینه ی پیگیری حال حاضر می باشد . مصداق آن اینکه علیرغم زحمات همکاران محترم در پیگیری اخیر از طریق مجلس و طرح سوال نماینده محترم شهرستان ارومیه جناب آقای قاضی پور که جای تشکر نیز دارد ، وزیر محترم ارتباطات منطبق بر قانون ابراز داشتند شرکت مخابرات یک شرکت خصوصی بوده و کارگران محترم مخابرات روستایی بایستی از طریق وزارت کار اعتراضات و شکایات خود را پیگیر باشند و ارتباطی با مجموعه دولت ندارد که این مصداق همان توصیه طرح دعوی بر علیه مخابرات نسبت به استنکاف ورزیدن از قانون می باشد . علیرغم همفکری های لازم با نمایندگان کشوری در تهران و ... که قرار بود طرح دعوی را در استان خود عملی نمایند متاسفانه در عمل توجه چندانی نشد مگر بصورت انگشت شمار که در امتداد کار خراسان رضوی موضوع طرح دعوی در مرحله عمل قرار گرفت . از جمله در کردستان و خوزستان برادران ارجمند آقایان هدایت صالحی و مجید حسنکی که اقدام به طرح دعوی نموده و موفق به اخذ رای شدند و به این ترتیب با کانون خراسان همگام و همراه و همیار گردیدند که جای قدردانی دارد . با این تفاسیر مازاد بر حدود ۶۰۰ رای خراسان رضوی در دو استان دیگر نیز مخابرات محکوم به انعقاد قرارداد دائم گردیده است و بهتر آنکه حتی در اجرای احکام ، مخابرات مکلف به قرارداد دائم با مهلت مقرر گردیده که چنانچه عمل ننماید وفق مقررات و قوانین با کارفرما (مخابرات) برخورد خواهد شد . باز هم توصیه می نماییم همکاران پیرامون قرارداد دائم علاوه بر پیگیری های میدانی متفاوت ، موضوع شکایت در ادارات کار را فراموش ننمایند و در دستور کار خود در استانشان قرار دهند و به وعده و وعیدهای شرکت مخابرات اعتماد ننمایند چرا که از سال ۱۳۸۹ به صورتجلسه های تنظیم شده خود عمل ننموده است و باعث اذیت و آزار و ایجاد هزینه های فراوان برای این قشر زحمتکش شده و خواهد شد .
و اما موضوع مهم دیگر همان طرح طبقه بندی مشاغل که حدود یکسال و اندی ست کانون بهمراه فعالان کشوری پیگیر محقق شدن آن بوده و می باشد . خوشبختانه در چند ماه اخیر تهیه طرح و تطبیق آن توسط طراح محترمِ مرحله ۳ انجام پذیرفته و به وزارت جهت اعمال ماده ۵۰ فرستاده شده است که به دلیل ناقص بودن فایلهای تعداد اندکی از استانهای کشور ، ابلاغ طرح تهیه شده ی مذکور به تاخیر افتاده که بدون وقفه ی زمان ، این کانون با نمایندگان فعال استانهای مذکور تماس برقرار نموده و ضمن راهنمایی و ارائه معایب مکتوب و راهکار رفع آن تلاش نموده ایم تا مشکلات همکاران استانهای ذکر شده مرتفع گردد و شخصاً اینجانب بعنوان دبیر کانون حتی با مسئولین کار آن استانها تماس گرفته و موارد لازم مورد نیاز را انتقال داده ام و از طریق حوزه مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت نیز به شدت پیگیری نمودم که خوشبختانه تاکنون ۱۷ استان بدون ایراد در اختیار وزارت قرار گرفته و تعدادی از استانها بررسی و به طراح تحویل داده شده تا در طرح قرار گرفته و مجدداً به وزارت برگردانده شود . تعداد انگشت شماری از استانها ایرادهای جزئی دارد که با نمایندگانشان صحبت نموده ایم . بوشهر ، یزد ، اصفهان ، ایلام ، کرمان ، آذربایجان شرقی و قزوین که آنها نیز در همین چند روز به وزارت تحویل خواهد شد .
من حیث المجموع مبحث مهم طرح طبقه بندی مشاغل به شکرانه ایزد منان به زودی مرتفع می گردد و به محض ابلاغ ، چگونگی پیگیری و دریافت فوق العاده طرح را به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند . لذا از همه فعالین کشور اعم از کانون و انجمنهای صنفی و نمایندگان استانی به دلیل تلاشهای خستگی ناپذیرشان در احقاق حق و موضوع طرح ، بویژه از وزارت تعاون و کار (مدیرکل روابط کار وزارت) و همکارانشان کمال تقدیر و تشکر را داریم و سپاسگزاری می نماییم از مدیران سایتها و تلگرام و روابط عمومی کانون که در ارسال خبرهای انرژی بخش و مفید ما را یار و یاور بوده و هستند و باز هم به شرکت مخابرات ایران توصیه می نماییم در قبال این کارکنان زحمتکش روستایی خود ، لجاجتها را کنار گذاشته و به قانون احترام بگذارند و برای ایجاد انگیزه کاری در این قشر ، قانون را عملی نمایند چرا که این قشر زحمتکش با اراده و وحدت و همدلی و همصدایی مصوبه مجلس را تا حصول نتیجه و اجرایی شدن در کنار هم پیگیر خواهند بود .
حق یارتان ، خداوند نگهدارتان 
مارا در این شبهای پرفضیلت قدر از دعای خیرتان فراموش نفرمایید.
با تقدیم احترام ؛ کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات

http://s8.picofile.com/file/8297818900/photo_2017_06_15_10_07_04.jpg

http://s9.picofile.com/file/8297818950/photo_2017_06_15_10_07_44.jpg

http://s9.picofile.com/file/8297818976/photo_2017_06_15_10_07_49.jpg

http://s8.picofile.com/file/8297819042/photo_2017_06_15_10_07_52.jpg


http://s9.picofile.com/file/8297819092/photo_2017_06_15_10_07_56.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات