اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَل

هشدار بسیار جدی

دوستان گرامی سلام
تعدادی از دوستان از چند استان  با نمایندگی کارگران مخابرات استانشان عازم تهران شدند و دیروز با تعدادی از مقامات شرکت مخابرات گفتگو نمودند و به صورت شفاهی قول هایی گرفته اند و حرف هایی زده شده است . اگر همه امور درست پیش برود که قطعا زحمت کشیده اند و دست آنها درد نکند اما اگر گرفتار نیرنگ شرکت مخابرات شوند و مشکلاتی برای کارگران مخابرات درست نمایند ما همکاران گرفتار بهانه هایی خواهیم شد که به این زودی ها از آن خلاصی نخواهیم یافت . این موارد به صورت فشرده به حضور شما عزیزان عرض می شود :
۱-  تاکنون شرکت مخابرات از زمان تصویب قانون موضوع قرارداد دائمی یا موقت را در برنامه خودش به صورت انعقاد قرارداد یکساله ، شش ماهه ، قرارداد پاره وقت و قرارداد پروانه ای و یا پیمانکاری یک نفره دنبال نموده و در کلیه مجامع و مراکز سیاسی که موضوع اختلاف به آنجا جهت بررسی و یا پیدا کردن راه حل ارجاع شده ، همواره متذکر شده است که کارگران مخابرات باید قرارداد امضا نمایند واگر امضا ننمایند طبعا حقوق و مزایای آنها قابل پرداخت نخواهد بود . این موارد در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مراکز استانها و ادارات کار و حتی فرمانداریها به این طریق بوده است . لذا اینکه شرکت مخابرات به چند نفر از دوستان تعهدی بدهد و اقدامی نماید بسیار بعید به نظر میرسد (انشاءالله ما اشتباه کرده باشیم ).
۲-  چشم برادران باز شود به اینکه از سال های ۹۰  تاکنون چه دوستانی در کنار شما بوده اند و الان جایشان بین ما خالی است و خیلی از آنها گرفتار نیرنگ مخابرات شده و بدون اینکه مزایای پایان کار خود را دریافت نمایند از ما جدا شده و یا اخراج شده اند.
۳-  آقای زنگی از نمایندگان شرکت مخابرات می باشد و متاسفانه این فرد نماینده کارگران مخابرات است ولی در عمل ، سود و منافع شرکت مخابرات را دنبال می نماید. ایشان  نماینده کارگران در کتابچه طرح طبقه بندی مشاغل و کمیته انضباط کار شرکت مخابرات می باشد و همچنین ریاست انجمن صنفی کارگران مخابرات کشور را هم بر عهده دارد و دارای مهر و امضای معتبر برای مراکز تصمیم گیری می باشد و اگر این فرد پیمان نامه ای را برای اقدام و تعهد از طرف نمایندگان اعزامی شما (برادران حسنکی ، کشاورز، جمال ملا و ....) امضاء نماید و کنار مهر ایشان چند امضاء دیگراز شما عزیزان باشد  دارای اعتبار قانونی بوده و این پیمان نامه برای مراکز تصمیم گیری از قبیل مراجع حل اختلاف قانون کار که به شکایت های شما رسیدگی می نمایند معتبر خواهد بود و به عنوان یک پیمان و تصمیم توافقی ، مرجع تصمیم گیری قرار گرفته و ممکن است در آینده حقوق شما را از بین ببرد. لذا بدون مشاوره با دیگران از امضا اجتناب نمائید.
۴- نمایندگانی که در مجلس در استیفاء حقوق قانونی شما زحمت کشیده اند و مصوبه ای را برایتان آماده نموده اند الان تشخیص آنها این است که کارگران مخابرات در استان های خود به مراتب بهتر می توانند به حقوق قانونی خود برسند و حضور برادران  در تهران فقط روند کار را از طریق بروکراسی پی گیری می نماید که جنبه اجرائی موضوع ، به دلیل اینکه به صورت دادنامه صادره از مراجع تصمیم گیری نیست ، را کند نموده و در دراز مدت به پاسخ و یا خواسته خود خواهند رسید . روند کار به این شکل است که  درمجلس ( تهران) مذاکره میشود ، تصمیم گرفته میشود به وزارت فناوری اطلاعات جهت اجرا ارسال می شود ، آنها نیز تصمیم را به شرکت مخابرات اعلام می نمایند و شرکت مخابرات پاسخ خود را نوشته و برای وزارت فناوری اطلاعات ارسال می کند و آنها نیز به مجلس عودت می دهند مجلس نتیجه می گیرد تصمیم آنها اقدام شده است یا خیر و اگر خیر باشد به کمیسیون مربوطه ارجاع می دهد و بعد از تصمیم کمیسیون در صحن علنی گزارش داده می شود و بعد رای گیری شده و اگر تخلفی صورت گرفته شود به کمیسیون اصل نود ارسال می شود و.... نانی از این مکاتبات برای شما بیرون نخواهد آمد.
۵- اینگونه موارد ، ضرورت حضور کارشناس مطلع را طلب می نماید که لحظه به لحظه موارد مذاکره و یا توافق را با قوانین و دستورالعمل های صادره منطبق نموده و قابلیت اجرای آن را رصد نماید که متاسفانه این موارد نشان میدهد که برادران از وجود چنین کارشناسانی بی بهره اند.
۶- مخلوط نمودن مباحث کارگزاری مخابرات ، با موضوعات سیاسی انتخابات برای آینده کارگزاران مشکل ساز خواهد بود . از هر دو طیف سیاسی اصول گرا و اصلاح طلب کمک های شایانی به کارگران مخابرات شده است باب این کمک ها با برداشت های سیاسی شما و اعلام کردن آن ، برای همیشه ممکن است  بسته شود و از نعمت مساعدت نمایندگان محترم که همواره حامی ما کارگران مخابرات بوده اند محروم خواهد نمود.
و من الله توفیق
کانون انجمنهای صنفی مراکز مخابرات روستایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
عزیز
دوشنبه 8 خرداد 1396 10:37 ق.ظ
سلام وخسته نباشد لطفا ما بعد 88 را از یاد نبرید .خدا پشت پناهتون
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : سلام طاعات قبول . طرح شکایت در ادارات کار شهرستانها را با مشورت نمایندگان استانی انجام بدهید
دوشنبه 1 خرداد 1396 10:44 ق.ظ
منظور از بلاتکلیفی اینه که قراردادرو امضاکنیم یانه؟ آخه واسمون از اسفند تا آخر اردیبهشت حقوق ندادن و نوشتن بدهی دفتری قسط 1/1 !!
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : همکار محترم بارها تاکید شده که نیازی به امضای قرارداد نیست و بایستی حکم کارگزینی صادر گردد . امضای قراردادهای موقت و تاریخدار به ضرر کارگزاران می باشد
کریم
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 11:39 ب.ظ
دوستان کارگزار.روز رای گیری که به دستور اداره درمحل کار بودیم به عنوان اضافه کار آیا اتوماتیک واردرفیش حقوقی اعمال میشودو یا نیاز به درخواست کتبی هم دارد؟
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : همکار گرامی اگر با ابلاغ کتبی اداره در محل کار حاضر بودید اداره بایستی خودش واریز کند درغیر اینصورت پیگیری نمایید
منتظر
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 01:40 ب.ظ
خب حالا ما بلاتکلیفیم بنظر شما که بیشتر و بهتر از ما میدانید حالا چه کنیم؟
پاسخ مدیریت : كانون انجمنهای صنفی كارگران مراكز مخابرات استان خراسان رضوی : همکار محترم منظور شما از بلاتکلیفی چیست ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید
کریم
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:04 ب.ظ
سلام .چرا همجا را سکوت گرفته؟
کریم
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 08:13 ب.ظ
سلام همکاران .ماده 83براحتی بدست نیامده.سالهای سال خون دل خوردیم.قانونی تمام وکمال .مبادا با تفاهم نامه هایی توخالی مخابرات برباد بدهید.(هشدار)
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات